Hurda Krom

Sert ve kırılgan bir maden olan krom, havadan ve nemden etkilenmez yani paslanmaz bir metaldir. Paslanmaz bir malzeme olması sebebiyle, sanayi sektöründe paslanma özelliği olan malzemelerin dış yüzeyi sıklıkla ince bir krom tabakası ile kaplanır. Krom özellikle otomobil parçalarında ve kesici aletlerde korozyon önleyici malzeme olarak kullanılmaktadır. Ayrıca erime sıcaklığının yüksek olması sebebiyle tuğla ve kalıp yapımında da tercih edilmektedir. Krom, demir çelik sanayisinin olmazsa olmaz malzemesidir.

Sanayide kendisine geniş kullanım alanı bulan krom, hurdacılık sektörü için de yoğun olarak alım satımı gerçekleştirilen önemli hurda malzemelerden biridir. Araba hurdaları, sanayi hurdaları, inşaat atıkları hurda krom elde edilen alanlardan bazılarıdır. Biz de hurda kromu analiz ederek hurdacılardan alıyor, geçici olarak stokluyor ve sonrasında da geri dönüşüm için kullanmak isteyen müşterilerimize Dallı Metal kalitesiyle ulaştırıyoruz.

Güncel hurda fiyatlarımızı takip etmek istiyorsanız Dallı Metal müşterisi olmanız yeterli. Hurdacı fiyat listesine ulaşmak için tıklayınız. Hurda bakır ve metal piyasasının en güncel, en geçerli ve piyasa fiyatlarını belirleyici hurda fiyat listemize ulaşabilirsiniz.